Detail události - Bukolka 2016

Bukolka 2016

Datum: 03.09.2016 Místo: Bukovinka

Malá charakteristika závodu BUKOLKA.

Když jsme před 3 lety tento závod pořádali poprvé, tak jsme měli představu, že se bude jednat o závod malých rozměrů, především pro děti z blízkého okolí s cílem přilákat tyto děti ke sportu, především k cyklistice, dopřát jim, zažít atmosféru "velkého" závodu, probudit v nich sportovního, ale vždy fair play ducha, a následně je všechny za toto jejich snažení a sportovní výkony  spravedlivě odměnit.

Celkový počet startujících v letošním ročníku byl nakonec 167, z toho 130 se startovními čísly a 37 bez startovních čísel. Po domluvě s rodiči byl i těmto závodníčkům umožněn zdarma start v závodu bez nároku na stupně vítězů, ale ze strany starosty obce Bukovinka byl pro tyto závodníčky jako cena útěchy narychlo zhotoven malý balíček sladkostí a diplom za úspěšné absolvování.

Musíme sebekriticky přiznat, že zájem rodičů, resp. dětí o  závod nás trošku zaskočil a velmi překročil předem dohodnuté limity s představiteli obce a personálem restaurace a penzionu Rakovec.

Raději zde nebudu podrobně rozvádět následné reakce rodičů na skutečnost, že předem zveřejněný limit 120, resp. 130 závodníků je již naplněn.

Zcela samostatnou kapitolou je pak chování některých rodičů během závodu samotného. Mám tím na mysli vědomé nasazování svých dětí do mladších kategorií pod vidinou urvání některé z cen, urážky pořadatelů a vymáhání si vyhlášení svého dítěte na stupních vítězů i přesto, že se jednalo buď o podvod nebo mu byl umožněn start po předem oboustranné domluvě mezi pořadateli a rodiči - tzn. bez nároku na stupně vítězů. Už vůbec nemluvím o trapném chování některých rodičů při pokusech získat podvodně párek v rohlíku apod.

Letos na náš závod přijelo 180 dětí prakticky z celé ČR od Prahy, Zlína, Břeclavi, Brna apod. Závod již přilákal i registrované spotrovce ze středisek mládeže z Brna a Břeclavi.