Detail události - Bukolka 2022

Bukolka 2022

Probíhá: 04. 09. , Místo: Bukovinka

Dne 4.9.2022 jsme v obci Bukovinka uspořádali již 9. ročník oblíbeného dětského cyklistického závodu BUKOLKA. I letos se závod konal pod patronací starosty Pavla Malíka, který sám osobně všechny jednotlivé závody odstartoval. Ačkoliv počasí v sobotu slibovalo krásný víkend, nedělní ranní vydatný déšť nás provázel po celou dobu stavby trati, při prezentaci a před startem prvních kategorií. Po krátkém časovém zdržení, ve snaze vyčkat lepšího počasí, byla nakonec, za stále drobného deště, v 10.30 hod ostartována první kategorie odrážedla kluci. Následovala pak kategorie odrážedla holky a než svůj závod absolvovala početná kategorie prvních závodníku s koly, déšť ustal a počasí se postupně začalo lepšit.

Letošní novinku, přihlášení předem, využilo 73 dětí. Nakonec nedošla ke dvěma platba, tak mělo před startem uhrazeno 71 dětí. Z těchto předem přihlášených se nakonec prezentovalo a číslo vyzvedlo 65 dětí. Na místě se dále přihlásilo 56 dětí. Celkem do závodu nastoupilo 121 dětí. Překvapením bylo, že nejvíce obsazenou kategorií letos nebyla odrážedla, ale kola s dětmi ročníky 2017 až 2018 a také ročníky 2015 až 2016. Zde bylo s ohledem na bezpečnost dětí přistoupeno k rozjížďkám a následným finálovým jízdám. Bohužel opět nejméně obsazenou kategorií byla kola ročníky 2008 až 2010 a to i přesto, že byl povolen start dětí o rok starších než v minulých ročnících. Startovala pouze 1 dívka a 5 chlapců.

Vzhledem k značně podmáčenému, místy až blátivému terénu, především u nejdelší trati, je nutno vyzvednout odhodlání a závodní nasazení všech závodníků od odrážedel až po starší děti na kolech.  Po odjetí jednotlivých kategorií byly postupně oceněny všechny zúčastněné děti diplomem, medailí a několika drobnostmi v podobě cukrovinek. Ti nejlepší pak byli oceněni při slavnostním vyhlášení a odměněni hodnotnými cenami od sponzorů a partnerů závodu.

I přes nepříznivé počasí byl závod ze strany rodičů a především dětí hodnocen velmi kladně a to nejen vzhledem k hodnotným cenám pro nejlepší, ale také kvůli bezproblémovému průběhu celého závodu i v takto náročných podmínkách.

Poděkování zaslouží moderátor akce Radim Blažek a jednotliví sponzoři:

  • obec Bukovinka
  • Penzion a hostinec Rakovec
  • Renocar
  • Schunk
  • Metrohm
  • Daimond
  • 211 ZPMVČR

Fotogalerie
Výsledky